SAT I –SAT II –ACT Danışmanlığı

  • 2016 SAT sınav sistemi değişti!.. Bilgi için lütfen iletişime geçiniz…
  • SAT, Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Üniversiteler genelde SAT I olarak bilinen sınava girmenizi şart koşarlar, fakat okumak istediğiniz bölüme ve okula göre SAT II sınavına girmeniz de gerekebilir. Başvurduğunuz Üniversiteler şart koşmasalar bile başarılı olduğunuz SAT II (subject tests) sınavları başvuru sürecinde kabul almanıza katkıda bulunacaktır. Giriş için gerekli minimum puan okuldan okula ve bölümden bölüme değişmektedir.
  • SAT II (Subject Tests)ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen bir saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır. Her bir bölüm 800 üzerinden değerlendirilir.
  • ACT de Amerika’daki üniversitelere girişte SAT gibi kabul edilen, bir diğer sınavdır. Sınav İngilizce, Matematik, Okuma, Fen Bilimleri ve opsiyonel olan Yazma bölümlerinden oluşur. SAT ile benzer içeriktedir. Tek fark olarak bu sınavda Fen Bilimleri sorusu da vardır. Öğrencinin yatkınlığına göre üniversitelere giriş için iki sınavdan biri şeçilebilir.
  • Merkezimizde tecrübeli danışmanlarımızla (Collge Counselor) alacağınız sınavları,belirleyebilir, tüm süreci birlikte planlayabilir ve alanında uzman branş danışmanlarımızla sınavlara hazırlık yapabilirsiniz. Ayrıca merkezimizde düzenli olarak yapılan SATI ve SATII deneme sınavları (SAT Practice Test) ile gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Özel teklif almak için İletişime geçin