Genel Fransızca Danışmanlığı

Fransızca yabancı dil olarak dünyada İngilizceden sonra en çok öğretilen dildir. Uluslararası Fransız Organizasyonunun 51 üye ülke ve hükümeti vardır. Bunlardan 28 ülke Fransızcayı resmi dil olarak kabul eder. Fransızca, İngilizce dışında 5 kıtada ve tüm dünyada en yaygın konuşulan ikinci dildir.

İnsani ve fen bilimlerinde çoğu önemli yayınlar Fransa’dan çıkıyor. Fransızca bilen öğrenciler ve bilim adamları senelerdir bu yayınlara İngilizceye tercüme edilmeden ulaşabiliyorlar. Birçok önemli yayın hiç tercüme edilmiyor ve böylece sadece bu dili bilenler için anlam kazanıyor ve anlaşılıyor.

Bunun dışında çoğu yüksek lisan programları en az bir yabancı dili şart koşuyor ve Fransızca, İngilizceden sonra en çok kullanılan dil olarak kalıyor.

128 milyon “Francofon” – Fransızcayı (ana dil olarak) akıcı ve sürekli konuşuyor.

72 milyon “yarı Francofon” – Fransızca konuşulan ülkelerde yaşıyor fakat Fransızcayı az bildikleri için sürekli kullanmıyor.

100-110 milyon her yaştan öğrenci – Fransızca konuşan ülkelerde oturmuyor fakat Fransızcayı, Fransızlar ile diyalog kurabilmek için öğrendi veya öğreniyor.

33 Fransızca konuşan ülke var. Fransızca 33 ülkenin de tek veya resmi dillerinden biri. İngilizce ise 45 ülkede konuşuluyor. Fransızca ve İngilizce 5 kıtada ana dil olarak konuşulan ve dünyanın her ülkesinde öğretilen iki dil.

Özel Elips Kişisel Gelişim Kursumuzda alanında uzman yerli ve yabancı danışmanlarımızla her seviyede Fransızca  öğrenme becerilerinizi  geliştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşınız.

Özel teklif almak için İletişime geçin